Dropshipping Bayilik

                                      

Dropshipping Nedir

 E-ticaretin yaygınlaşması ile birlikte internette satış yapan sitelerin sayısı bir hayli arttı. Bu sitelerde yer alan ürünler stoksuz bir şekilde satışa sunulmaktadır. Buna dropshipping adı verilir. Dropshipping bir ürünün internet ticaret sitelerinde stoksuz şekilde satışa sunulmasıdır. Ürün satışında kullanılan bu yöntem düşük sermayeli e-ticaret sitelerinin tercih ettiği bir yöntemdir. Ürün stoklamaya gerek kalmadan tedarikçiden alınan xml bayiliği sayesinde ürünler stoksuz satışa sunulur. Ürün siparişi sonucunda siparişe göre ürün tedarikçiden talep edilir ve tüketiciye ulaştırılır. Stoksuz satış bir nevi tüketici ile tedarikçi firma arasında köprü görevi görmektir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak, Sarratum ile ürünlere güvenli bir şekilde sahip olmak için  www.sarratum.com sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

 Stoksuz Satış / Dropshipping Avantajlı mıdır

Stoksuz satış yapan e-ticaret siteleri ürünleri depolamak için ekstra bir depoya ihtiyaç duymazlar. Ürünler tedarikçi firma deposundan tüketiciye ulaştırılır. Depo ihtiyacı olmadığı için
e-ticaret sitesi açısından büyük bir avantaj sağlar, iş yükü ve depo masrafı yoktur. Depo olmadığı için depoda çalışacak elemana da ihtiyaç yoktur. Tedarik süreci son derece hızlı ve güvenlidir. Müşteri memnuniyetini sağlayan bir uygulamadır.

Stoksuz satışla tek bir tedarikçiden ürün alınabileceği gibi birden çok tedarikçiden de ürün alınabilir. Ürünlerin görselleri, ebat, beden bilgileri e-ticaret sitesine tedarikçi tarafından yüklenir ve sürekli güncellenir. Bu durum sitenin sürekli güncellenmesini ve ürünlerin yeni model seçeneklerinin tüketici ile paylaşılmasını sağlar.  E-ticaret sitesinde ürün çeşitliliğini sağlayan da stoksuz satıştır. Dropshipping ile istediğiniz kadar ürün reklamı yapabilirsiniz.

Stoksuz satış/dropshipping e-ticarete girmek isteyenlerin yolunu açan bir uygulamadır. E-ticarete girmek için büyük bir sermayeye ihtiyacınız olmaz. E-ticaret sitesi kendi sitesinde satışa sunduğu ürünlerin ödemesini yaparak tedarikçinin ürünlerini satmaya başlar.

Sarratum Xml Bayilik
sarratum.com Sanal Mağazamızdan alacağınız xml linki ile kendi e-Ticaret sitenize veya entegrasyon sisteminize, stoklarımızda ki 10.000 çeşit 300 Kategoride ürünü çekebilir, stokları, fiyatları, resimleri, içerikleri vb. durumları kontrol edebilirsiniz.
Xml bayilik trafik bedelleri yüksek olduğu için herkes tarafından belirli bir ücretle sunulmaktadır.

XML Ücretleri


- Bayi Kayıt ücreti 1 defa ödenmektedir: 01.06.2021 Tarihine kadar Bayi Kayıt Ücreti 890TL yerine 390TL, Ürünlerimiz Satış Garantilidir. Pazaryerlerine XML'i entegre edip ortalama %20-%25 kar marjı koyan partnerlerimiz Aylık ortalama 50-150 arası Sipariş almaktadır. 
Dropshipping yöntemi ile tüm ürünlerimizi tüm Pazar yerlerinde dilediğiniz fiyatlardan satabilirsiniz ve daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.
- Dropshipping ile çalışabilmeniz için en az bir Pazar yerinde mağazanızın olması gerekir.
- Size özel XML linki oluşturulur. Bu XML i tüm Pazar yerlerinde kullanabilirsiniz.
- XML ile ürünleri Pazar yerlerine aktarabilmeniz için kendinize ait bir internet sitenizin olması veya herhangi bir entegratör firma ile çalışmanız gerekir.
- Bundan sonraki süreçte siz Pazar yerlerinde satış yaparsınız biz sizin adınıza göndeririz.
Hepsi bu kadar.


- Pazar yerlerinde sattığınız ürünlerin siparişini sarratum.com'dan kredi kartınız ile peşin ödeme yaparak oluşturmanız gerekmektedir.
- Sattığınız ürünleri sepete ekleyin.
- Sepette “Pazar Yeri” alanında satış yaptığınız Pazar yerini seçin.
- NOT alanına 'Kargo Gönderim Kodunuzu' yazın ve Kargo Firmanızı yazın daha sonrada kargo şablonunu [email protected]'a gönderin.
- Kredi kartı ile ödemenizi gerçekleştirin.
Siparişiniz tamamlandı.
- Bu aşamadan sonra kargonuz hazırlanır ve seçtiğiniz kargo firmasına teslim edilir.
- Siparişinizde bize ait hiçbir reklam veya pazarlama unsuru bulunmaz.
- Dropshipping ile çalışan bayilerimiz için Kargo Ücreti ve Kapıda Ödeme yoktur. Sadece ürün bedelini ödersiniz. Kargo durumları Pazar yeri ile sizin aranızdadır.
- İskonto Oranı: %10-%25 arası ürün bazlı değişmektedir.
 

Genel Bilgiler

 1. E ticaret sitesi olan firmalara XML desteğinde bulunmaktayız. Böylece ürünlerimizi uğraşmaksızın sitelerine yerleştirebilirler. Online Stok takibi yapabilirler.
 2. Bayimiz Olan Firma ve satıcılar kendi kar marjlarını kendileri belirlerler.
 3. Tüm ürünlerin stok güncellemesi anlık yapılmaktadır XML e anlık yansımaktadır.
 4. Kredi kartı ve havale seçeneğinde ödeme yapabilirsiniz.
 5. Bütün Pazaryerlerinde ( Trendyol, N11, hepsiburada, GittiGidiyor, PttAVM, Amazon)  xml linki ile gelen ürünlerin satışını yapabilirsiniz.
 6. 14.30 kadar yapılan siparişler aynı gün içerisinde kargolanır.
DROPSHİPPİNG
 1. - Size  XML linki oluşturulur.
 2. - İletilen XML’deki ürün fiyatlarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
 3. - XML ile tüm ürünleri Pazar yerlerine veya internet sitenize aktarabilirsiniz.
 4. - İnternet siteniz üzerinden veya pazar yerlerinden satışı gerçekleştirirsiniz.
 5. - Sattığınız ürünlerin siparişini sarratum.com'dan kredi kartınız ile oluşturmanız gerekmektedir.
 6. - Sipariş verdikten sonra kargo şablonunu pdf olarak [email protected]'a atmanız gerekmektedir.
 7. - Kargonuz hazırlanır, seçtiğiniz kargo firmasına teslim edilir.
 8. - Siparişiniz sarratum.com’da teslim edildi olarak kapatılır.
 9. - Bundan sonraki süreç sizinle müşteriniz arasında kalır.

İade Süreci

14 gün iade ve değişim hakkı veriyoruz. Müşteri kaynaklı ürün zarar görmesi durumunda size ürünü geri gönderiyoruz, iade kargo bedeli firmamıza aittir.

XML Kayıt Ücretini alttaki bağlantıdan Kredi Kartınız ile yapabilirsiniz, daha sonra Bayi Destek ekibimiz verdiğiniz iletişim adresinden sizinle 24 Saat içinde iletişim kuracaktır.

 


              DROPSHİPPİNG BAYİLİK KAYIT     

Yükleniyor...